W Kijowie zakupiono wadliwe kamery wideo za 1,7 mln UAH: pracownicę KMDW podejrzewa się o niedbalstwo.

W Kijowie zakupiono wadliwe kamery wideo za 1,7 mln UAH: pracownicę KMDW podejrzewa się o niedbalstwo
W Kijowie zakupiono wadliwe kamery wideo za 1,7 mln UAH: pracownicę KMDW podejrzewa się o niedbalstwo

W Kijowie pracownicę miejskiej organizacji KMDW podejrzewa się o niedbalstwo w obowiązkach służbowych. Zakupiła 200 kamer wideo dla 'Miejskiej Ochrony' stolicy, które nie spełniały wymogów technicznych.

Pracownicę podejrzewa się o wyrządzenie szkód budżetowi na 1,7 mln UAH

Z danych śledztwa wynika, że w ramach rocznego zapotrzebowania przedsiębiorstwa zaplanowano zakup 200 kamer wideo o wartości prawie 2 mln UAH. Odpowiedzialna za przeprowadzenie przetargu urzędniczka uznała zwycięzcą prywatną firmę, nie sprawdzając zgodności produktu z wymogami technicznymi.

W rezultacie ochroniarze otrzymali sprzęt, którego charakterystyka nie odpowiadała potrzebom służbowym. Takie działania doprowadziły do szkód w budżecie Kijowa w wysokości około 1,7 mln UAH.

Pracownicę podejrzewa się o niewłaściwe wykonywanie obowiązków, co spowodowało poważne konsekwencje. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności z dodatkowym karaniem w formie zakazu zajmowania określonych stanowisk lub wykonywania określonej działalności do trzech lat.

Przypomnijmy, dyrektorowi miejskiego przedsiębiorstwa w Kijowie postawiono zarzuty o pomoc w defraudacji 400 tys. hrywien.

A także staje się wiadomo, że zarzutami obarczono dwóch pracowników KMDW, którzy mogą być zaangażowani w defraudację budżetu.

W wyniku śledztwa stwierdzono, że podejrzewana pracownica miejskiej organizacji nielegalnie zakupiła kamery wideo, które nie spełniały wymogów, co doprowadziło do strat w budżecie. Naruszenie dyscypliny w zakresie zakupów doprowadziło do poważnych konsekwencji, które mogą mieć określone skutki prawne dla osoby podejrzewanej.


Czytaj także

Reklama