UAF pokazały schwytanych okupantów, których pojmano kilka godzin temu.
Siły Zbrojne Ukrainy trzymają rosyjskich żołnierzy w niewoli celem późniejszej wymiany. Tym razem schwytano okupantów, którzy brali udział w niszczeniu obwodu charkowskiego w 2022 roku. Zdjęcia schwytanych zostały opublikowane na kanale Telegram 225 Oddzielnej Brygady Szturmowej.
Miejsce i liczba schwytanych żołnierzy nie zostały podane, ale wiadomo, że ta brygada obecnie wykonuje zadania bojowe w obwodzie kurskim.
«Wiosną 2022 roku żołnierze tej brygady niszczyli obwód charkowski. Teraz my ich likwidujemy. Kontynuujemy pracę - śledźcie newsy», – oświadczyła brygada.
Również porucznik batalionu o kryptonimie Alex opublikował zdjęcia schwytanych na swoim profilu. Zaznaczył, że Rosjan pojmano w Kursku.
«Pierwsi schwytani regularni żołnierze, których Rosja wysłała w celu stabilizacji sytuacji w KNR (Kurskiej Republice Ludowej - przyp. red.) Mijał kilka godzin między ich przyjazdem a schwytaniem», – poinformował Alex.
Ukraińskie wojsko nadal skutecznie przeprowadza operacje dezaktywacji i schwytania wrogich żołnierzy, demonstrując swoją determinację w obronie kraju i zapewnieniu sprawiedliwości.
Przypomnijmy, Trzy miesiące «natarcia» Rosjan na Charków. Podsumowanie.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

