Trump i Putin rozpoczęli negocjacje na Alasce: kto wchodzi w skład delegacji.
W Anchorage na Alasce rozpoczęło się spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa i rosyjskiego dyktatora Władimira Putina. Szczyt odbywa się w formacie 'trzy na trzy'.
Spotkanie Trumpa i Putina w Anchorage
Prezydent USA i szef Kremla już rozpoczęli negocjacje w Anchorage. Trump i Putin przeprowadzą negocjacje nie w formacie tete-a-tete, jak planowano.
Do amerykańskiego prezydenta dołączyli sekretarz stanu USA Marco Rubio oraz specjalny przedstawiciel Steve Witkoff. Rosyjską delegację, oprócz Putina, reprezentują minister spraw zagranicznych RF Siergiej Ławrow oraz asystent prezydenta Jurij Ushakow.
Wcześniej Putin i Trump spotkali się na bazie wojskowej Elmendorf-Richardson i podali sobie dłonie.
Dzień przed tym Trump zadeklarował, jakich rezultatów oczekuje od dialogu z Putinem, i wyjaśnił, jak będzie działał w przypadku braku gotowości Kremla do osiągnięcia porozumienia.
W centrum uwagi znajduje się spotkanie między prezydentem USA Trumpem a rosyjskim liderem Putinem, które odbywa się w ramach szczytu 'trzy na trzy' w Anchorage. Ważne jest określenie, jakie wyniki przyniesie ten dialog i jak wpłynie on na międzynarodowe stosunki.
Czytaj także
- Ławrow: Rosja nie zgodzi się na zamrożenie frontu jako warunek rozmów pokojowych
- Ekspert: Ławrow nie ma realnego wpływu na decyzje na Kremlu. To część strategii „mgły wojny”
- Moskwa oskarża Waszyngton o złamanie paktu Putina z Trumpem
- Szef MSZ Rosji: nie będzie przerwy w walce ani zamrożenia frontu
- Rosja grozi Ukrainie interwencją zbrojną po żądaniu Zełenskiego wobec Białorusi
- Putin na celowniku Zełenskiego: apel o pokój i aż 40% rosyjskich rafinerii zniszczonych

