Помаранчевій революції – 20. Соратники розказали, хто з політиків переконав Ющенка готуватися до Майдану.
Після того, як Віктор Ющенко вирішив балотуватися на пост президента України у 2004 році, його співробітники, Володимир Філенко та Тарас Стецьків, радили йому готуватися до протестів.
Центральний штаб «Нашої України» не підтримав ідею Філенка та Стецьківа про те, що Ющенко має стати народним кандидатом. Штаб запевняв, що народні кандидати ніколи не виграють вибори.
Проблемою також стала необхідність готуватися до масових акцій протесту, незважаючи на те, що штаб спочатку не вбачав потреби у цьому. Однак Іван Плющ вирішив втрутитися і звернувся до Ющенка такими словами:
Віктор, ти піжди! Хлопці діло кажуть. Ти шо не понімаєш, що так і буде, як вони кажуть? Буде лож і хвальш! Ти виграєш, а тобі намалюють, що ти програв.
Згодом стало очевидним, що Плющ був правий, оскільки Ющенко дійсно був «намальований» програшем, але його прихильники вже були готові проводити акції протесту.
Революція, яка змінила Україну
21 листопада 2004 року розпочалася Помаранчева революція - перший наймасовіший протест у незалежній Україні. У річницю цих подій українці діляться спогадами з тих днів та публікують фото з Майдану в соцмережах.
Серед матеріалів, підготовлених «Главком» до річниці Помаранчевої революції, є інтерв'ю з Романом Безсмертним, одним з найближчих співробітників Віктора Ющенка. Він аналізує причини поразки руху, внутрішні конфлікти та передумови для реваншу Віктора Януковича.
Також, «Главком» згадує про символіку помаранчевого руху та його долю після революції.
Читайте також
- США оприлюднили секретні дані про вбивства Путіна
- Як Ющенко святкував річницю Помаранчевої революції
- День гідності і свободи: історія свята, привітання у прозі, віршах та яскравих листівках