Реформа МСЕК: українці можуть записувати процес оцінювання, але є нюанс.

МСЕК реформа: запис на оцінювання
МСЕК реформа: запис на оцінювання

Україна впроваджує новий підхід до оцінки функціонування людей з інвалідністю. Замість старих медико-соціальних експертних комісій тепер працюють спеціальні групи лікарів-експертів, які оцінюють, наскільки людина може справлятися з повсякденними справами.

У рамках нового підходу пацієнти та медичні заклади мають право вести запис процедур оцінювання. Проте є певні правила, які треба дотримуватись. Пацієнт і лікарня мають право проводити аудіо- та відеофіксацію процесу оцінювання, але такий запис має використовуватись лише для роз'яснення об'єктивних обставин. Публічне розміщення запису без згоди сторін є порушенням закону і прав людини.

Пацієнтам дозволено брати з собою довірену особу як представника під час проходження експертизи. Якщо людина не задоволена рішенням експертної команди, вона може подати апеляцію протягом 40 днів. Скарги розглядає спеціальний орган - Центр оцінки функціонального стану особистості.

За даними МОЗ, вже створено понад 1,5 тисячі експертних команд, у яких задіяно близько 6 тисяч лікарів. Ці команди працюють у 290 медичних закладах по всій країні і вже розглянули понад 10 тисяч справ.

Важливо дотримуватись порядку і поваги з обох сторін під час оцінювання. Тиск, образи, погрози чи агресивна поведінка є неприпустимими і порушують етичні норми, шкодять ефективній взаємодії, заявили в МОЗ.

Подання скарги є простим та доступним. Її можна подати як у електронній, так і в паперовій формі. Для подання електронної скарги пацієнту потрібно звернутися до лікаря, який направив його на оцінку, а в паперовій формі - надіслати скаргу до Центру оцінки функціонального стану особистості поштовим відправленням.

Українці можуть оскаржити рішення про інвалідність


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua