Ринок автозапчастин готується до потрясінь через тарифну політику Трампа.
Провідні постачальники автозапчастин вивчають можливість перенесення виробництва до США
Постачальники автозапчастин активно розглядають можливість перенесення свого виробництва до США або близьких країн через нові мита, які обіцяв президент Дональд Трамп.
Протягом першого терміну Трампа американська автомобільна промисловість почула відчутний вплив протекціонізму у вигляді мит, тарифів та закону про зниження інфляції під керівництвом Джо Байдена.
Більшість обмежень були адресовані Китаю, включаючи заборону використання китайського програмного забезпечення та обладнання в автомобілях на дорогах США.
Трамп планував встановити загальне мито у розмірі 10% на глобальний імпорт до США та ще більше мит на китайські товари. Також він заявив про мито у розмірі 25% на імпорт з Канади та Мексики.
Введення високих мит неможливо буде покласти на споживачів, що зробить виробництво автозапчастин в країнах з нижчими витратами недоцільним. Такі заходи вдертий щодо китайських товарів.
«Кожен може обчислити, як ці мита впливатимуть. Нам потрібно розглянути різні сценарії і прийняти рішення згідно з економічною доцільністю», - заявив Пол Томас, президент північноамериканського підрозділу Bosch.
Томас приклав конкретний приклад: виробництво електронного блоку управління, яке Bosch виготовляє в Малайзії, може бути перенесене до Мексики або Бразилії, де вже є підрозділи компанії.
Bosch відкладатиме важливі рішення до 20 січня, щоб побачити, які заходи будуть вжиті відносно мит. Інші постачальники та автовиробники також розглядають ситуацію.
У перший термін Трамп використовував загрозу мит проти окремих країн та автовиробників, щоб змусити їх збільшувати виробництво в США.
Коли корпорація Toyota планувала виробництво автомобіля Corolla в Мексиці для американського ринку, Трамп вислав такий лист: «Ніколи! Побудуйте завод в США або заплатіть великий митний збір».
Проте менше ніж за рік Toyota оголосила про будівництво заводу вартістю $1,6 млрд у співпраці з Mazda в Алабамі, і Трамп заявив про свою перемогу.
Читайте також
- США продовжили особливий статус для біженців з України
- США не мають намірів нарощувати військовий потенціал у Гренландії