У Молдові запровадять обмеження щодо введення в обіг банкнот номіналом 200 і 2000 лей.


Hyundai планує вкласти $20 млрд у виробництво на територію США
Група Hyundai планує вкласти $20 млрд у розширення виробництва на території США, повідомила прес-служба Білого дому в понеділок.
Зокрема, близько $5,8 млрд будуть витрачені на будівництво сучасного сталеливарного заводу, який поставлятиме сталь на два заводи Hyndai в США та забезпечуватиме роботу понад 1400 осіб. Решта коштів будуть вкладені у розширення виробництва.
Президент Трамп заявив, що заводи компанії в Алабамі і Джорджії "незабаром будуть виробляти понад 1 млн автомобілів, виготовлених в Америці, на рік" завдяки цій інвестиції.
Автомобільний виробник став останнім серед зростаючої кількості компаній, які анонсували намір збільшити інвестиції в США під урядом Трампа, який використовує мита для спонукання компаній перенести виробництво назад на американську землю та скоротити залежність від іноземних товарів.
"Машини ввозяться в країну рівнями, які раніше ніколи не бачили. Готуйтесь. Ця інвестиція — якісне підтвердження того, що мита працюють дуже ефективно", — заявив Трамп.
Віце-президент JD Vance раніше цього місяця заявив, що компанії будуть отримувати винагороду за інвестиції та створення робочих місць в Америці.
"Ми знизимо регуляції та збільшимо податкові пільги. Але якщо ви будуєте за межами США, то буваєте на своїх", — написав він.
Новина про інвестицію від Hyundai стала відомою всього кілька тижнів після того, як GE Aerospace оголосила намір вкласти майже $1 млрд в підтримку "підсилення виробництва та розширення використання нових інноваційних компонентів та матеріалів, необхідних для авіаційного майбутнього". GE зазначив, що ці кошти, майже удвічі більші, ніж минулого року, допоможуть підвищити безпеку, якість та доставку двигунів, поліпшуючи життя понад двадцяти громад в шістнадцяти штатах. GE також планує найняти в США близько 5 тис. працівників в сфері виробництва та інжинірингу.
Eli Lilly оголосила в лютому, що вона вкладатиме додаткові $27 млрд у підвищення виробництва лікарських препаратів у США, загальна інвестиція компанії в американське виробництво з 2020 року становитиме понад $50 млрд. Компанія Johnson & Johnson також оголосила про інвестиції на суму $55 млрд на протязі чотирьох років.
Apple також оголосила про намір витратити $500 млрд протягом наступних п'яти років. Це передбачає будівництво заводу з виробництва передових AI-серверів поблизу Хьюстона, а також подвоєння фонду з передового виробництва, з $5 млрд до $10 млрд.
Велика технологічна компанія також планує створити "Apple Manufacturing Academy" у Детройті та найняти 20 тис. нових працівників з фокусом на дослідження та розробку, розробку кремнієвих технологій, штучний інтелект та машинне навчання.
Тайванський Semiconductor Manufacturing Company заявив про інвестицію на суму $100 млрд у виробництво напівпровідникових чіпів, а компанія CMA CGM, одна з найбільших морських перевізних компаній, інвестуватиме $20 млрд у морську та логістичну галузі США.
Серед інших компаній, які також зобов'язалися інвестувати у США під Трампом, є Softbank, DAMAC, Meta та інші. Навіть гендиректор Nissan Makoto Uchida натякнув, що мита Трампа можуть вимушити автовиробника змінити місце виробництва за межами Мексики.
Адміністрація твердить, що "Трамп має мету зробити Америку виробничим сверхдержавою світу". Економіст Майкл Сзанто вважає, що перенесення більшої частини виробництва назад до США є "хорошою метою", але це займе час і супроводжуватиметься певними нестачами.
"Будівництво передових заводів, наприклад заводів чіпів, може зайняти кілька років і коштувати мільярди доларів", — сказав Сзанто. Він стверджує, що відсутність кадрів може призвести до підвищення цін на ближчий термін, оскільки в США недостатньо людей, необхідних для будівництва заводів та обслуговування їх.
Однак він також зазначив, що "наша сила у виробництві полягає у наявності у США великих енергетичних ресурсів, які дешево живлять наші заводи" і що "в майбутньому розробки в автоматизації та робототехніці дозволять нам подолати нестачу кадрів".
Читайте також
- Ще одна країна включила українську мову до офіційного списку мов
- Переведені на Українську мову і зайвих деталей відсутні
- Коронавірус в Україні: нові випадки зафіксовані протягом останньої доби
- В Україні зростає виробництво м'яса
- Вчора президент Італії відмовився підписувати бюджетні закони, що призведе до кризи уряду
- Українська мова додається до перекладу нейромережами