У Одесі розкрили схему ухилення від мобілізації: як продавали "імунітет" за тисячі доларів.
Викриття злочинної схеми в Одесі
Як повідомляє Novyny.live: В Одесі викрили злочинну схему ухилення від мобілізації, організовану керівниками громадської організації та посадовцями територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Клієнти цієї схеми отримували посвідчення за гроші, що забезпечувало їм «імунітет» від мобілізації.
Деталі злочинної організації
Схема діяла під егідою громадської організації «Україна – це матір». Керівник організації разом із двома заступниками та ще двома учасниками організували систему, яка дозволяла ухилятися від повісток і перевірок. За 1000 доларів США клієнт отримував посвідчення члена ГО, а за 3000 доларів пропонували «VIP-пакет» без чергувань. Крім того, з учасників щомісячно стягувалася «абонплата» у розмірі 3000 гривень. В результаті було зафіксовано отримання 40 тисяч гривень і 3000 доларів США за видачу посвідчень. Щомісячні доходи організації сягали до 30 мільйонів гривень.
В Одеському регіоні організація налічувала близько 300 учасників, а загалом по Україні їх було до 1500. У ході слідства було проведено 64 обшуки, під час яких вилучено:
- більше 1,6 мільйона гривень у різній валюті;
- 6 одиниць вогнепальної зброї;
- 38 ручних гранатометів;
- 6 автомобілів.
Фігурантам справи повідомлено про підозру за статтями 114-1, 362 та 369-2 Кримінального кодексу України. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права застави.
Ця викриття підкреслює серйозність проблеми ухилення від мобілізації в Україні, особливо в умовах війни.
Організовані злочинні схеми, що використовують юридичні прогалини та корупційні зв'язки, ставлять під загрозу національну безпеку. Влада продовжує активну боротьбу з подібними практиками, щоб забезпечити рівність перед законом та підтримати мобілізаційні зусилля країни.
Читайте також
- Нацполіція викрила схеми ВЛК на 200 мільйонів: обшуки у 16 областях
- Жорстокість на фермі лосося в Мені: розслідування виявило 133 випадки порушень
- Посадовці військової частини завищили ціни на генератори на 14%: збитки державі
- Корупція в оборонці: журналістка розкрила схеми довкола Fire Point
- Посадовці вкрали 11 млн грн на генераторах для ЗСУ: фігурантам загрожує 12 років
- Ракетний удар по Одесі: ідентифіковано двох російських командирів, причетних до атаки

