Українців хочуть позбавити виплат по інвалідністі: що готує Кабмін.
Уряд України планує використовувати цифрову систему "еПотенціал" для розподілу громадян на працездатних та непрацездатних. Замість Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), група фахівців буде оцінювати стан людини з урахуванням її можливості повернутися до роботи. Залежно від оцінки, кожна людина отримуватиме певний рівень підтримки.
На урядовому порталі зазначено: "Ця зміна полягає у встановленні інвалідності та потреби у підтримці за допомогою цифрових інструментів. Також проводитиметься оцінка працездатності, щоб визначити, чи може людина повернутися до роботи та заробляти власний дохід".
Запроваджуються три статуси: повне обмеження працездатності (з автоматичними щомісячними виплатами), часткове обмеження і працездатні особи, які не отримуватимуть соціальних виплат. Оцінка працездатності буде здійснюватися після дистанційної та анонімної реабілітації.
Як отримати тисячу Зеленського на картку "Національного кешбеку".
Читайте також
- Податок на нерухомість-2026: кому доведеться платити до 25 тисяч гривень
- Акції «Газпрому» впали до мінімуму з 2009 року: що втратила Росія
- Жителям Снігурівської громади пропонують гранти до 65 000 грн: що треба знати
- Ціни на бензин і дизель впадуть до 7 гривень: названо причини
- Люксові авто, які розоряють власників: названо найненадійніші моделі
- Паливна криза в Криму: експерт назвав наслідки для РФ

