В Україні дозволили виписувати мешканців із квартири без їхнього відома: хто в зоні ризику.

Випис мешканців із квартири без їхнього відома
Випис мешканців із квартири без їхнього відома

Зміни в процедурі зняття громадян з реєстрації у житлових приміщеннях

Україна внесла суттєві зміни в процедуру зняття громадян з реєстраційного обліку у житлових приміщеннях. Згідно з новими правилами, власники нерухомості тепер можуть виписувати людей без їх відома та згоди, що раніше було можливо лише за рішенням суду.

Ці зміни стали результатом ухвалення Кабінетом міністрів постанови №265 "Про деякі питання декларування та реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад".

Адвокат Тетяна Даниленко пояснила процедуру зняття з реєстрації. Власник житла тепер може звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) заявою про зняття осіб, яких не вказано у документах про право власності. До заяви необхідно додати паспорт власника, його ідентифікаційний код та документ, що підтверджує право власності на житло. Також треба сплатити адміністративний збір.

Процедура зняття з реєстрації здійснюється у день звернення. Однак є обмеження: неможливо виписати власника чи співвласника житла без його згоди або присутності. Також заборонено знімати з реєстрації неповнолітніх дітей без згоди батьків чи законних представників. У випадку з дітьми віком від 14 до 18 років потрібна їхня особиста згода, а також згода батьків або законних представників. Існують особливі правила для дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування та осіб, які перебувають під опікою або піклуванням.

Звернути увагу слід на те, що право на зняття з реєстрації мають лише власники, які спочатку володіли та продовжують володіти житлом. У разі суперечок може бути потрібне судове рішення.

Якщо громадянин не погоджується з втратою місця реєстрації, він має право захищати свої інтереси в судовому порядку.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua