Водіям пояснили, чи можна їздити в Україні із європейськими правами.
Більшість країн, що підписали Віденську конвенцію про дорожній рух, визнають українські водійські права, але правила їх використання відрізняються. Це особливо важливо знати для тих, хто збирається поїздити за кордон або жити у інших країнах.
У Україні є чіткі правила використання європейських прав. Користуватися ними можна, якщо вони відповідають вимогам Віденської конвенції. Якщо ви збираєтеся мешкати за кордоном понад 60 днів, потрібно поміняти їх на українські права.
У багатьох країнах Європейського Союзу українські права дійсні для короткострокових поїздок. Але в країнах, які не входять до ЄС, рекомендується або вимагається наявність міжнародного водійського посвідчення.
Особливі правила діють у США та Великій Британії. У США українські права визнаються на поїздки тривалістю від 3 до 6 місяців, а у Великій Британії вони дійсні протягом першого року перебування.
Для отримання міжнародного водійського посвідчення в Україні потрібно звернутися до сервісного центру МВС з діючими українськими водійськими правами, паспортом, ідентифікаційним кодом та фотографією. Оформлення коштує 300-400 гривень і займає від кількох годин до одного робочого дня. Міжнародне посвідчення діє до трьох років або до закінчення терміну дії національного посвідчення.
Українські права нового зразка відповідають вимогам Віденської конвенції та визнаються у багатьох країнах світу. Вони мають пластикову форму і містять інформацію кількома мовами та захисні елементи.
Згідно з новими змінами, водійські посвідчення українців стануть тимчасовими документами з терміном дії 10-15 років, залежно від типу транспорту.
Для відновлення прав після позбавлення потрібно пройти медичний огляд і скласти теоретичний та практичний іспити в СЦ МВС. Якщо ви змінили прізвище або по батькові, вам потрібно буде оновити водійське посвідчення протягом 10 днів.
Читайте також
- Нафтогаз розповів, як обрати обігрівач для будинку чи квартири
- В Україні збільшили максимальну допомогу з безробіття
- Водії старшого віку зобов'язані використовувати особливий знак: де запровадили правило
- ПриватБанк оновив сервіси для підприємців: нові можливості онлайн
- Різниця у понад 1000%: як відрізняються мінімальні зарплати України та ЄС
- Оплата газу стане вигіднішою: "Нафтогаз" анонсував важливі зміни