Миттєво прокинетесь: якими напоями можна замінити каву вранці.
Ранкова чашка кави – це не просто звичка, а справжній ритуал для багатьох людей. Чарівний аромат кави та її тонізуюча дія завдяки кофеїну роблять її популярним напоєм. Але якщо виникне потреба або цікавість, завжди можна знайти альтернативу каві з такою самою бадьоруючою дією.
Вода
Дуже важливо почати день зі склянки води кімнатної температури. Вода є основним компонентом здорового обміну речовин і недостатнє зволоження може спричинити втому. Кава має зворотній ефект, виводячи воду з організму.
Мача
Якщо вам подобається ритуал кави, вам сподобається японський зелений чай матча. Він має гіркуватий смак і аромат, який чудово поєднується з молоком. В матчі достатньо кофеїну, але більш розслабляючий, ніж у кави, завдяки амінокислоті L-теанін. Порошок матча потрібно збивати вінчиком або спеціальним міксером для латте.
Золоте молоко
Це напій, який приготовлюється з молока і спеціальної суміші спецій. Золоте молоко не схоже на каву, але містить куркумін, який сприяє схудненню. Чудовий варіант для пиття не тільки зранку, але й перед сном.
Гіркий шоколад та ягоди
Гіркий шоколад містить кофеїн і багато корисних сполук, а ягоди надають енергію завдяки антиоксидантам та вітамінам.
Мугітя
Традиційний японський напій, який роблять з обсмаженого ячменю або пшениці. Він допомагає бодро прокидатися і поліпшує кровообіг завдяки високому вмісту ГАМК.
Імбирні цукати
Смачний десерт, який можна поїдати самостійно або з чаєм. Імбир бадьорить завдяки алкалоїду гінгеролу, який має зігріваючий ефект і прискорює обмін речовин.
Експерти кажуть, що перевірка телефону почасу ночі – непотрібна звичка, яка заважає спати. Якщо безсоння стає проблемою, є багато інших способів, які можуть допомогти в боротьбі з цим.
Читайте також
- Названо продукт, який знижує ризик хвороби Альцгеймера
- Українці можуть оскаржити рішення щодо інвалідності нових комісій: порядок та нюанси
- Японія потерпає від найбільшого спалаху грипу за останні 25 років
- У США зафіксовано першу смерть від тяжкої форми пташиного грипу H5N1
- Вагон-реанімація та апарати ШВЛ: «Укрзалізниця» показала ще один медичний поїзд (фото)
- У Конго невідома хвороба вбила близько 150 осіб