Rosja dwukrotnie zaatakowała placówkę medyczną w Sumach: są ofiary.
28.09.2024
2208
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
28.09.2024
2208
Dziś, 28 września, rano siły rosyjskie dwukrotnie zaatakowały placówkę medyczną w mieście Sumy. Spowodowało to śmierć sześciu osób. O tym poinformował minister spraw wewnętrznych Ukrainy Igor Klimenko.
W wyniku pierwszego ostrzału zginęła jedna osoba, uszkodzono stropy kilku pięter szpitala. Rozpoczęto ewakuację pacjentów i personelu medycznego
Klimenko zaznaczył, że na miejsce zdarzenia przybyli ratownicy i policjanci. Jednak wróg ponownie zaatakował podczas ewakuacji chorych.
Obecnie wiadomo o sześciu ofiarach, w tym jeden policjant. Jeden policjant także został ranny
Przypomnijmy, że dziś, 28 września, rano wróg przeprowadził atak lotniczy na placówkę medyczną w Sumach, używając bezzałogowego statku powietrznego typu „Shaheed”. Na miejscu zdarzenia działają służby ratunkowe, policja i medycy.
Czytaj także
- Wstrząsy na Morzu Czarnym: u wybrzeży Krymu odnotowano serię trzęsień ziemi, najsilniejsze o magnitudzie 4,8
- Atak balistyczny na Odesszczyznę: jedna ofiara śmiertelna i trzy osoby ranne
- Prawie 900 uderzeń na Zaporoże i Sumy: są ofiary śmiertelne i ranni w wyniku rosyjskiego ostrzału
- Rosyjski dron uderzył w Zaporoże: nie żyje kobieta, ranny 11-letni chłopiec
- Wprowadzono harmonogramy wyłączeń prądu na Krymie – część miejscowości pozbawiona energii
- Rosyjski ostrzał Zaporoża 21 czerwca: dwie ofiary, w tym starsza kobieta

