Trump zaczął wysyłać 'listy taryfowe' - kraj BRICS otrzymał 50%.
10.07.2025
5294
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
10.07.2025
5294
Prezydent Donald Trump wysłał listy do niektórych krajów w sprawie nałożenia taryf na eksport do Stanów Zjednoczonych w wysokości do 50%. Wśród odbiorców takich 'listów Trumpa' znalazły się Brazylia, Filipiny, Sri Lanka, Mołdawia, Brunei, Algieria, Libia i Irak. Uważa, że deficyt handlowy z innymi krajami szkodzi USA, dlatego wprowadza taryfy jako odpowiedź.Trump grozi również nałożeniem 17-procentowych taryf na eksport produktów z UE. Termin zawarcia 'umowy' kończy się 9 lipca. Ta inicjatywa stała się częścią strategii prezydenta mającej na celu obronę amerykańskich interesów na rynku światowym.
Czytaj także
- Zastępca sekretarza stanu USA: Ukraina obecnie wygrywa wojnę
- Senat USA ogranicza prerogatywy prezydenta ws. Iranu – co to zmienia?
- Amerykański Senat po raz pierwszy od 1973 roku przyjął uchwałę o wycofaniu żołnierzy – co to oznacza?
- Czy Rosja podejmie dialog? Zełenski wzywa do rozmów pokojowych w sprawie zakończenia wojny
- Putin na celowniku Zełenskiego: apel o pokój i aż 40% rosyjskich rafinerii zniszczonych
- Trump naciska na Zełenskiego: czas na odważniejsze działania, by zmusić Putina do rozmów

