W Kijowie rozpoczął się sezon grzewczy: ile budynków podłączono do ciepła.
W Kijowie włączono ogrzewanie w wielu budynkach sektora społecznego
Na dzień 21 października w Kijowie już włączono ogrzewanie w ponad 1000 budynkach sektora społecznego, informuje Kijowska administracja miejska.
Są to 341 szkół, 402 przedszkola, 209 placówek zdrowotnych, 99 budynków administracyjnych i instytucji socjalno-bytowych, oraz jedna placówka edukacyjna. Podłączenie odbywa się na indywidualne wnioski kierowników tych placówek.
W departamencie przypomniano również, że budynki mieszkalne zostaną podłączone do ogrzewania przy spadku średniej dobowej temperatury do +8 stopni Celsjusza i niższej przez co najmniej trzy dni.
Wcześniej zaznaczono, że MFW przedstawił dość ponury prognozę dotyczący stanu ukraińskiej energetyki w nadchodzącej zimie. Jest to związane z deficytem mocy na skutek regularnych ataków terrorystycznych Rosji na ukraińską infrastrukturę energetyczną.
"Hvylya" również poinformował, że ukraiński Hydrometeorologiczny Centrum ostrzegł o znacznym spadku temperatury wieczornej i nocnej.
Czytaj także
- Nawet 4 100 euro dla weteranów i bliskich poległych: ruszają nowe dotacje
- Toyota RAV4 znika z amerykańskich salonów: wina leży po stronie niższej produkcji i drożejącego paliwa
- Oszczędzaj na doładowaniach: Oschadbank oferuje 0,5% zwrotu (do 500 UAH)
- Odeski targ „Czeriomuszki” traci klientów – ile teraz kosztują warzywa i zioła?
- Wzrost cen chleba w Ukrainie o 25% w ciągu roku – ekspert ostrzega przed drożyzną mięsa i nabiału
- Nawet 25 tys. zł rocznie dopłacą właściciele mieszkań i domów – nowy podatek od nieruchomości w 2026 roku

