Ukraińskie wojska podniosły flagę w centrum miejscowości Nowy Jork w obwodzie Donieckim (wideo).
Żołnierze dwóch batalionów zmechanizowanych 53. Brygady zawiesili flagę 53. Brygady na dużym spichlerzu w miejscowości Nowy Jork w obwodzie Donieckim. Brygada opublikowała odpowiednie wideo na Instagramie.
„Nowy Jork, duży spichlerz, który góruje nad polem walki, jest symbolem wytrwałości. I właśnie tam, pomimo ciągłych ostrzałów, dumnie powiewa flaga 53. Brygady, którą zawiesili żołnierze dwóch batalionów zmechanizowanych w szturmowym ogniu rosyjskiej artylerii FPV” - podkreślono w brygadzie.
ZSU zawiesili flagę biało-żółtą w centrum Nowego Jorku w obwodzie DonieckimZrobili to żołnierze 2. batalionu zmechanizowanego 53 Brygady. pic.twitter.com/lf5sfBXw7F
— ГЛАВКОМ (@GLAVCOM_UA) September 7, 2024
„To wideo nie pozostawia wątpliwości: Nowy Jork jest nasz, i przetrwał tylko dzięki bohaterstwu 53. Brygady. Każda pozycja została bronić z desperacką męstwem, każdy żołnierz walczył do ostatniego oddechu. Przeciwnik nie był w stanie złamać naszego ducha. Każda próba zajęcia miejscowości rozpada się na niezachwianą determinację naszych żołnierzy. Flag, która dumnie powiewa na spichlerzu, - to symbol naszej zwycięzcy nad śmiercią, strachem i wrogiem” - opowiedziała 53 Brygada.
Wojska 12. Brygady Specjalnego Przeznaczenia „Azow” odzyskały pod swoją kontrolą część miejscowości Nowy Jork w kierunku Donieckim i odblokowały otoczonych ukraińskich żołnierzy.
Czytaj także
- Ponad pół setki uderzeń w ciągu doby na Dniepropietrowszczyźnie: ofiara śmiertelna i ranni
- Atak dronem na blok w Charkowie: ranna kobieta, zniszczone mieszkania
- Kobieta ranna po ataku dronem FPV na blok w Charkowie
- Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu bez sygnalizacji: tramwaj czy niebieskie auto?
- 22 czerwca atak na Chersońszczyznę: pięciu rannych, w tym urzędnik Obwodowej Administracji Wojskowej
- Ofiara śmiertelna i ranni po ostrzałach obwodu dniepropetrowskiego

