У Німеччині анонсували масштабну перевірку статусу біженця: що загрожує українцям.
Німеччина проведе перевірку статусу біженців
Федеральне агентство з питань міграції та біженців Німеччини (BAMF) може розпочати процедуру перевірки статусу біженців, яку називають Widerrufsverfahren. Варто зазначити, що це стосується саме статусу біженця, а не тимчасового захисту, яким користуються більшість українців у Німеччині, пише NV.
"Статус особи, якій надали притулок, може бути анульовано, якщо причини, через які вона отримала статус біженця, втратили актуальність. Наприклад, якщо обставини на батьківщині біженця покращилися, або якщо змінилася особиста ситуація", - зазначається у німецькому законодавстві.
BAMF здійснює планову перевірку потреби у захисному статусі не рідше, ніж раз на три роки після отримання особою такого статусу. Можлива також позапланова перевірка при суттєвому поліпшенні ситуації на батьківщині особи або при зміні особистих обставин, таких як поїздка на батьківщину, досягнення повноліття, зміна стану здоров'я чи релігійних переконань.
Якщо процедура перевірки розпочнеться, BAMF надішле відповідне повідомлення поштою та може вимагати надання документів, медичних висновків, відбитків пальців або особистої присутності на слуханнях. У разі відмови від співпраці може бути накладено штраф, а рішення щодо статусу прийматиметься без участі біженця.
Якщо статус буде анульовано, особа має право оскаржити це рішення в адміністративному суді протягом двох тижнів. Експерти радять негайно звернутися до адвоката або юрисконсульта при отриманні повідомлення про початок процедури перевірки.
"Можна самостійно запитати у міграційного відомства всю інформацію, яку про вас зібрано - це називається Akteneinsicht beantragen. Це дозволить вам дізнатися, яку саме інформацію володіє відомство", - рекомендують фахівці з міграційного права.
Раніше Eurostat показав країни з найбільшою кількістю українських біженців.
Читайте також
- Нацбанк відповів на маячню міністра Марченка про "розкриття банківської таємниці"
- Банкомат "з'їв" гроші, а банк не реагує: клієнти ПриватБанку скаржаться на роботу техпідтримки
- В Україні почнуть діяти нові правила для водіїв: що зміниться з лютого
- В Україні різко змінилися ціни на цибулю: чи загрожує дефіцит популярного овоча
- МСЕК ліквідували: як наразі отримати інвалідність в Україні
- В Україні працевлаштують 12,5 мільйонів людей: кого торкнеться ініціатива