Водіям та пішоходам нагадали про надважливий елемент "безпеки" в зимовий період.
Українці закликають застосовувати світлоповертальні елементи на одязі у темний час доби
З метою забезпечення безпеки пішоходів, українців закликають використовувати світлоповертальні елементи на своєму одязі під час переходу через дорогу в темний час доби. Про це повідомив начальник Управління ювенальної превенції Нацполіції Василь Богдан на брифінгу, інформує Укрінформ.
В умовах скороченого світлового дня та складного дорожнього руху особливо важливою стає видимість пішоходів у темряві. Світлоповертальні елементи є простим і ефективним рішенням, яке може врятувати життя. Вони дозволяють водіям помітити пішохода на велику відстань, надаючи їм додаткові секунди для реакції. Це особливо актуально, коли вимикають дорожне освітлення.
«Світлоповертальні елементи здатні зробити пішоходів видимішими на дорозі. Використання таких елементів зменшує шанси на наїзд на пішохода у темряві на 85%», - підкреслив Богдан.
За його словами, такі елементи є особливо важливими для захисту дітей, які менш помітні та можуть непередбачено поводитись.
Богдан надав декілька рекомендацій щодо захисту себе на дорозі за допомогою світлоповертальних елементів.
«Важливо, щоб світлоповертальні елементи були видимими з усіх боків - ззаду, спереду, збоку. Наприклад, можна наклеїти спеціальні браслети або наклейки на руках, ногах або прикріпити до рюкзака. Це дозволить водіям помітити дитину з різних кутів», - пояснив він.
Також начальник Управління ювенальної поліції підкреслив, що рекомендується використовувати різні види світлоповертальних елементів для більшої ефективності.
«Одного брелока або наклейки може бути недостатньо. Саме в цьому випадку чим більше елементів, тим краще. Якщо дитина користується велосипедом або самокатом, рекомендується розмістити світлоповертачі на рамі, кермі або колесах. Також можна комбінувати знімні та незнімні світлоповертачі для підвищення безпеки», - додав він.
Раніше ми розповідали про зміни в системі покарань для водіїв за повторні порушення.
Читайте також
- Що буде з євро у 2025 році
- У Центральній ВЛК відповіли, як часто військовозобов'язані мають проходити медогляд
- Літні шини взимку: водіям розповіли, які штрафи загрожують автомобілістам
- Нова пенсійна формула: як зміняться виплати для 10 мільйонів українців
- 40 тисяч гривень в місяць та понад рік на лікарняному: названі ключові зміни у соціальному страхуванні
- Нові виплати до 4000 злотих: Польща розширила програму соціальної підтримки для українців з інвалідністю