Що таке хедж фонд простими словами.
Термін хедж фонд досить популярний, хоча мало хто знає, що таке фонд насправді. Тим більше, що таке крипто хедж фонд, який потрібно вивчити всім інвесторам.
В цілому, криптовалютні хедж фонди мало чим відрізняються (схожі на класичні хедж фонди). Корисно зрозуміти, що таке хедж фонди (що це) і як працює така система.
Для чого потрібні такі фонди?
Для початку слід розпочати з того, що таке хедж-фонд. Це певна форма інвестицій зі своїми особливостями. Вона популярна і досить ефективна. Якщо сказати простими словами, то це об'єднання коштів (від заможних людей), яке приносить прибуток. Тобто найпростіший приклад, організації збираються і разом на спільні кошти запускають певну справу, яка приносить прибуток.
Однак хедж-фонди відрізняються від традиційних інвестиційних фондів більшою гнучкістю, ризиками та стратегіями.
Хедж-фонд являє собою структуру. Вона виконує цілий ряд функцій:
- В першу чергу використовуються складні стратегії, які допомагають отримувати прибуток від інвестування. На відміну від традиційних фондів, хедж-фонди можуть заробляти як на зростанні, так і на падінні вартості активів.
- Також такі фонди мають обмежену кількість інвестицій. Як правило, в хедж-фонд можуть інвестувати тільки професійні інвестори або заможні особи, оскільки мінімальні суми вкладень високі.
- У такого фонду практично немає обмежень у використовуваних інструментах. Фонди можуть інвестувати в акції, облігації, деривативи, валюту, нерухомість і навіть криптовалюту.
- Також фонди допомагають багато і швидко заробляти. Головна мета — максимізація прибутку, навіть при наявності значних ризиків.
Цього функціонала достатньо, щоб заробляти і досить багато.
Принцип роботи хедж-фонда
Хедж-фонди працюють різними способами, а ще у них є схожий принцип роботи (етапи). Про які аспекти йдеться:
- Для початку потрібно залучити капітал. Хедж-фонд збирає гроші від обмеженого числа інвесторів. Це можуть бути заможні приватні особи, корпорації, пенсійні фонди або навіть інші інвестиційні фонди.
- Обов'язковим етапом можна вважати управління активами. У такого фонду є керуючий. Він повинен застосовувати (тестувати) різні стратегії. Йдеться про різні стратегії, як продаж чи купівля різних активів.
- Також йдеться завжди про отримання прибутку. Основний механізм отримання доходу — це використання ринкових можливостей.
Окрему увагу слід приділити тому, які механізми можна використовувати. Це арбітраж, тобто дохід від різниці цін, шортинг, коли заробіток дає падіння цін. Також використовується інвестування в активи з високим потенціалом зростання.
Різновидність стратегій
З роками стратегії хедж-фондів змінюються, підстраюються під ринки. Які стратегії зараз найактуальні:
- Довгий, короткий. Інвестування в акції, які, за прогнозами, виростуть в ціні (лонг) і одночасний шортинг акцій, які, на думку керуючих, подешевшають.
- Не втрачає актуальності арбітраж. Це використання різниці в ціні одного і того ж активу на різних ринках. Наприклад, купівля акцій на одній біржі та їх продаж на іншій за більш високою ціною.
- Є і таке поняття як макростратегії. Інвестування на основі аналізу глобальних економічних трендів. Також такі фонди роблять ставки на валютні курси, процентні ставки або сировинні товари.
- Як варіант, гарна стратегія в хеджуванні ризиків. Це створення портфеля, який мінімізує можливі збитки. Використання похідних інструментів для страхування від несприятливих змін на ринку.
Кожна стратегія має свої плюси і певні ризики.
Інвестиції для хедж-фондів
В загальному, хедж-фонди доступні всім без винятку, але їх використовують не так і часто. Щоб брати участь у хедж-фондах, потрібно відповідати таким вимогам:
- Загальний і високий рівень доходу. У інвестицій є мінімальне значення, яке дозволяє взагалі створювати будь-які фонди.
- В фонді може брати участь досвідчений інвестор. Інвестори повинні мати досвід роботи з ризиковими інструментами.
- Окрему увагу слід приділити правовому статусу. В більшості країн учасниками хедж-фондів можуть бути тільки акредитовані інвестори (особи або організації, що відповідають строгим фінансовим критеріям).
Правова база дуже важлива, щоб хедж-фонд заробляв на законних підставах.
Які плюси у хедж-фонду?
У такого фонду є свої плюси. Про що йдеться:
- Високий і постійний дохід. Використання складних стратегій дозволяє отримувати прибуток навіть в умовах нестабільних ринків.
- Гнучкі правила в управлінні. Фонди не обмежені у виборі активів, що дозволяє їм адаптуватися до ринкових умов.
- Управління ризиками. Фонди захищають своїх інвесторів від можливих втрат за допомогою страхуючих інструментів.
- Різні форми управління. Засобами керують професіонали з глибокими знаннями ринку.
Втім, у такого фонду є і свої ризики. Їх також можна враховувати. Про що йдеться:
- Висока волатильність. Прагнення до максимальної прибутковості може призвести до значних збитків.
- Є і певні обмеження по доступу до інформації. Хедж-фонди не зобов'язані детально розкривати свої стратегії перед інвесторами.
- Досить низька ліквідність. Вивести кошти з фонду можна тільки в певні періоди.
- Слід врахувати й високі комісії. Керуючі фондів беруть не тільки фіксовану плату за управління (2% від суми активів), але й відсоток від прибутку (зазвичай 20%).
В Україні хедж-фонди поки не так поширені, як у США чи Європі, але їх популярність зростає. В умовах нестабільної економіки такі фонди можуть стати інструментом для захисту капіталу і його примноження.
В цілому, в Україні мають значення інвестиції в іноземні активи. Хедж-фонди допомагають українським інвесторам диверсифікувати портфель за рахунок зарубіжних ринків. Також йдеться про захист від інфляції. Інструменти хеджування дозволяють мінімізувати втрати від знецінювання гривні.
Читайте також
- Що таке moneygram простими словами
- Що потрібно для переводу та отримання грошей через Вестерн Юніон
- Що таке western union простими словами
- Хто такий еквайер простими словами
- Хто такий емітент простими словами
- Чи можна відправляти гроші поштою за кордон