Кліматична криза в Греції: популярна страва зникає з меню ресторанів.
Екстремальна спека у Греції привела до проблем у туризмі та пошкоджень аквакультури
Цього літа в Греції було надзвичайно спекотно, що стало причиною проблем у сфері туризму. Через це постраждали мідії, які є популярною стравою у грецьких тавернах. Ресторатори були змушені виключити їх з меню через несприятливі погодні умови. Ферми, що вирощують мідії, не змогли успішно розвиватись через негативний вплив клімату. Про це повідомляє The Independent.
“Це вже другий раз за останні три роки, коли рекордна температура моря негативно впливає на вилов мідій у північній Греції. Фермери повідомили про 90% зниження вилову в 2024 році”, - сказано в статті.
Дослідники також зазначають, що екстремальні погодні умови, пов'язані з глобальним потеплінням, можуть завдати серйозних пошкоджень аквакультурі Греції (тобто вирощуванню їстівних водних організмів, - Главком).
У липні 2024 року по країні накрила Хвиля спеки, і температура моря в затоці Термаїкос, основному районі вирощування мідій, протягом декількох днів перевищувала 30 градусів за Цельсієм - це занадто спекотно для мідій.
Останнє масове вмирання мідій в Греції сталося в 2021 році, проте вчені передбачали, що це не повториться протягом наступних 10 років. Виявилося, що вони помилилися.
“Це демонструє всім, навіть найбільш скептично налаштованим, що кліматична криза вже тут... Багато мідіївих фермерів в Греції знаходяться на межі руйнування, тому держава повинна їх підтримати”, - розповів біолог Костас Кукарас, який вивчає морські екосистеми.
За даними Грецької організації виробників аквакультури (HAPO), вирощування їстівних водних організмів у Греції приносило понад 619 мільйонів євро в 2021 році, що є третім показником в Європі після Франції та Іспанії. Греція є одним з провідних виробників мідій у Середземному морі і експортує майже 20 тисяч тонн річно, вирощуючи їх на невеликих родинних фермах.
Більшість малих аквафермерів у Греції тепер стоять на межі банкрутства. Вони вимагають компенсації від держави для покриття боргів, а інші шукають нову роботу.
Нагадаємо, що 30 вересня у Греції потонули дві українські туристки, коли вони відпочивали біля острова Корфу.
Читайте також
- На фронті загинула госпітальєрка Марія-Христина Двойнік
- Міноборони назвало кількість працівників ТЦК
- Королю Чарльзу – 76. Монарша родина показала святковий портрет іменинника
- Москвичка може сісти до в'язниці на 10 років через допис про вбивство Путіна
- У Кривому Розі відбулося прощання з матірʼю та трьома дітьми, які загинули від атаки РФ
- Мобілізація хворих на ВІЛ та туберкульоз. Міноборони дало пояснення