Опитування показало, скільки українців готові брати житло у кредит.
За даними компанії OLX, понад 48% українців не мають наміру купувати нерухомість. Однак 15% опитаних планують придбати нерухомість протягом наступного року, 11,8% - у найближчі 2-3 роки, а 14,1% - у перспективі 3-5 років.
Цікаво, що за останні кілька років вже відбулося багато угод. 11,9% респондентів купили житло за останні 2-3 роки, 6,4% стали власниками нерухомості минулого року, а 2,7% знаходяться у фінальній стадії оформлення документів.
Останні покупці нерухомості найчастіше вибирали квартири (69%) та приватні будинки (21,8%). Близько 8,4% купували інші види нерухомості, такі як склади, дачі та земельні ділянки.
Що стосується вартості придбаного житла, то 36% витратили від 30 до 70 тисяч доларів США, 33% - до 30 тисяч доларів. 19% опитаних витратили від 70 до 150 тисяч доларів, а 7% - понад 150 тисяч доларів.
За дослідженням, 17,6% покупців скористалися іпотечними кредитами. З них 49% придбали квартири, а 46,6% - будинки. Основними причинами вибору іпотеки були недостатня сума грошей, можливість поетапного погашення та бажання інвестувати в нерухомість.
Але більшість українців (36%) не розглядають можливість іпотечного кредитування. Головними перешкодами є виплата відсотків, фінансові ризики та недовіра до кредитних продуктів. 75,6% респондентів вважають, що кредитна ставка має бути не вищою за 5% річних.
Дослідження показало, що 41% опитаних добре знайомі з програмою "єОселя", 39% мають загальне уявлення про неї, 14% чули про неї, але не знають подробиць, а 4% ніколи не чули про неї. 12% збираються скористатися цією програмою, 29% розглядають таку можливість, а 29% не впевнені, чи варто брати участь.
Висновок: ринок нерухомості в Україні показує інтерес до інвестицій у житло в найближчій перспективі, проте багато людей не планують купувати нерухомість. Також багато українців не розглядають можливість іпотечного кредитування через великі фінансові ризики та недовіру до кредитних продуктів. Інформація про програму "єОселя" відома не всім, але частка людей, які хочуть скористатися нею, є значною.
Читайте також
- Що таке KYC та KYC верифікація
- Україна бореться з дефіцитом кадрів: кількість жінок-водіїв зростає
- Українці можуть отримати витяг з електронної трудової книжки онлайн: інструкція
- В Україні можуть запровадити базову соціальну допомогу: кому платитимуть 4500 гривень на місяць
- Пенсія у 63 роки: що потрібно знати про терміни звернення за виплатами
- В Україні запровадили нові правила продажу автомобілів: що потрібно знати водіям