Czy będzie dostęp do sieci GSM w Kijowie podczas przerwy w dostawie prądu: wyjaśnienie od KMDA.
Miejska administracja zwiększa środki zapewniające nieprzerwany dostęp do sieci GSM w przypadku wyłączenia zasilania elektrycznego.
O tym na briefingu w Centrum Prasowym Ukrainy powiedział zastępca głowy KMDA Petr Pantelieev.
Według urzędnika, wszystkie trzy krajowe operatorzy sieci komórkowej już przeprowadziły niezbędne prace techniczne, instalując generatory i akumulatory na stacjach bazowych.
Władze miasta wprowadziły jasne wymagania dotyczące zapewnienia stabilnej sieci GSM w przypadku możliwych przerw w dostawie prądu.
"Warunki wyłączenia zasilania skłaniają użytkowników do masowego przejścia na internet mobilny, co generuje znaczne obciążenie sieci. Naszym głównym celem jest zapewnienie nieprzerwanej sieci GSM w całym mieście podczas przerw w dostawie prądu", podkreślił Pantelieev.
Władze miasta wprowadziły również system podwójnego codziennego monitorowania poziomu sygnału podczas wyłączenia zasilania elektrycznego, aby kontrolować jakość połączenia.
Więcej szczegółów można znaleźć w poniższym materiale wideo:
Czytaj także
- Skok cen miedzi i mosiądzu: ile można zarobić na złomie w Ukrainie
- Rosyjski sektor energetyczny i rolniczy w kryzysie: wydobycie ropy spada, benzyna na kartki
- Najwyższy most w Europie powstanie w Rumunii, zaledwie 45 km od granicy z Ukrainą
- Które przelewy na kartę są zwolnione z podatku? Wyjaśnienia ukraińskiej skarbówki
- Węgry zwróciły ukraińskiemu bankowi 40 mln dolarów i 35 mln euro po zatrzymaniu konwoju z gotówką
- Brak paliwa lotniczego w Rosji – pierwsze symptomy załamania po atakach na rafinerie

