Klitschko powiedział, kiedy zostanie włączone ogrzewanie w domach mieszkańców Kijowa.
Sezon grzewczy dla zasobów mieszkaniowych zaczyna się w Kijowie od 30 października. O tym poinformował burmistrz miasta, Wołodymyr Kłyczko. Zauważył, że taka decyzja została podjęta z powodu oczekiwanych spadków temperatury. Według prognoz synoptyków, temperatura będzie niższa niż +8 stopni przez trzy dni. Dlatego począwszy od 30 października budynki mieszkalne zostaną podłączone do zcentralizowanej sieci ciepłowniczej. Jednakże pełne wdrożenie systemu zajmie około 7 dni. O tym poinformował burmistrz stolicy.
Według słów burmistrza Kłyczko, zimna pogoda już nadeszła w mieście. Świadczy to o tym, że sezon grzewczy nie może być odkładany. Teraz mieszkańcy Kijowa będą mogli cieszyć się komfortem i ciepłem w swoich domach. Dużo pracy jest wkładane w zapewnienie dostaw ciepła w stolicy, ponieważ Kijów jest jednym z największych miast w Europie. Dlatego wszystkie wysiłki zostaną podjęte, aby zapewnić jakościowe i niezawodne ogrzewanie dla mieszkańców Kijowa.
Czytaj także
- Czy metro do Browarów powstanie? Kliczko ogłasza plany, ale metropolita kijowski dementuje
- Pożar na dachu soboru Zaśnięcia Matki Bożej w Kijowie po ataku Rosji – relacja Kliczki
- Atak rakietowy na Kijów: 19 rannych, w tym dziecko i kobieta w ciąży
- Nocny ostrzał Kijowa: 13 rannych, w tym dziecko, uszkodzona infrastruktura
- W Kijowie usuwają pomnik Bułhakowa – nowy etap dekolonizacji przestrzeni publicznej
- Kijów rozważa zakaz rozkładania namiotów w metrze podczas alarmów – szczegóły

