Wyłączenia prądu wracają: Ukrajinenergo ostrzega Ukraińców.
Ukraina planuje wyłączenia prądu z powodu upałów
W poniedziałek, 19 sierpnia, w Ukrainie będą obowiązywały harmonogramy wyłączeń prądu. Informację przekazała służba prasowa Ukrajinenergo. Według prognoz meteorologicznych spodziewany jest wzrost temperatury do +40 stopni, co spowoduje zwiększone zużycie energii elektrycznej. Dlatego w Ukrainie będą obowiązywać harmonogramy wyłączeń prądu.
Począwszy od 19 sierpnia, wyłączenia będą obowiązywać od godz. 17:00 do 21:00. W pozostałe godziny nie będzie ograniczeń. Takie środki są konieczne z powodu wzrostu zużycia energii z powodu upałów, jak wyjaśniono w Ukrajinenergo.
"Będzie stosowana jedna kolejność wyłączeń. W pozostałe godziny - bez ograniczeń. Powodem zastosowania środków ograniczeń jest wzrost zużycia z powodu upałów", - zaznaczono w Ukrajinenergo.
WCześniej podano, że w przyszłym tygodniu spodziewanych jest pięć dni upałów z temperaturą powietrza do +28-30 stopni. Dlatego zużycie energii elektrycznej może wzrosnąć o 10-12%.
Minenergo podał również planowaną liczbę generacji na sezon grzewczy.
Czytaj także
- Rosja traci 25% produkcji benzyny przez ukraińskie ataki – kolejki i brak paliwa
- Kryzys paliwowy w Rosji: produkcja benzyny runęła, Moskwa na czele listy dotkniętych miast
- Koniec 2026 roku przyniesie spadek cen ropy? Oto, co to oznacza dla kierowców w Polsce
- Ceny we Lwowie od lipca 2026: ile zapłacisz za prąd, gaz, wodę i bilety komunikacji miejskiej
- Gdańsk gospodarzem konferencji o odbudowie Ukrainy – Kijów ujawni plan na 2026 rok
- Mimo sankcji: UE zwiększa import rosyjskich paliw – przegląd danych z maja

